O nás

Kto sme
Kto sme

Kto sme?

Už viac ako 5 rokov dovážme pod značkou Kakaw Co+ kakao a kakaové produkty z Latinskej Ameriky. Za všetkým stojí naša zakladateľka Martina Matejíčková, ktorá ako vyštudovaná verejná ekonómka túžila spojiť pracovné skúsenosti z integrácie znevýhodnených ľudí s prémiovým kakaom.

Ďalšou ambíciou bolo tiež podať pomocnú ruku farmárom, často bývalým pestovateľom koky pre drogové kartely, aby sa z nich mohli stať hrdí a spokojní cacaoteros – teda pestovatelia prémiového kakaa.

Vďaka vám sa nám toto všetko darí napĺňať.

ŠPECIALIZUJEME SA NA PRÉMIOVÚ KVALITU ODRODOVÉHO KAKAA "FINO DE AROMA"

Každý náš produkt môžete dosledovať až ku konkrétnemu regiónu, farme a dokonca i k pestovateľovi. V chuti nášho kakaa môžete objavovať jednotlivé regióny – podobne ako vo víne alebo v káve. 

Naše kakao pochádza vždy z jedného regiónu, preto nesie označenie single-origin. Bolo vypestovaný a zberané ručne výlučne na jednej konkrétnej plantáži (finca), a preto sa tiež môžeme pýšiť označením single-state. Naše bôby sú navyše z jednej odrody – criollo, takže hovoríme aj o jednoodrodovom kakau.

V rámci priameho fair-trade obchodného modelu každoročne navštevujeme plantáže našich pestovateľov, aby sme zkontrolovali kvalitu ich spracovania – od úrody, cez fermentáciu a sušenie až po praženie a spracovanie kakaovej hmoty. Môžeme tak upraviť výrobné postupy tak, aby vyhovovali našim požiadavkám a predovšetkým, aby sme vám ponúkali iba produkty v špičkovej kvalite. Nech vám s nami chutí! 

ŠPECIALIZUJEME SE NA PRÉMIOVÚ KVALITU ODRODOVÉHO KAKAA
Zabalene s láskou
Čím sme iní?

Čím sme iní?

Na Slovensku i v krajinách pôvodu sú pre nás spoločenské dopady vyplývajúce z našej činnosti mimoriadne dôležité. V roku 2021 sme sa stali registrovaným sociálnym podnikom s vlastnou integračnou baliarňou. Ťažšie zamestnateľným ľuďom tu na Slovensku pomáhame uplatniť sa na trhu prácu, učiť sa pracovným návykom, pomáhame im získať sebadôveru v pracovnom kolektíve, osvojovať si nové zručnosti a pracovať so zodpovednosťou.

S našimi latinskoamerickými cacaoteros zase spolupracujeme na báze priameho obchodu – direct fair trade, vďaka čomu môžu sebe a svojim rodinám zabezpečiť dôstojný život.