Kakaový prášok 75% Kolumbia Huila

7,90 € 16,90 € 49,90 € od 7,90 € 7,18 € bez DPH 15,36 € bez DPH 45,36 € bez DPH od 7,18 € bez DPH
Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
Variant

Prírodná kakaová hmota z kolumbijského regiónu Huila, ktorá sa vyznačuje vysokou sladkosťou a chuťovým profilom sušeného ovocia. Nealkalizovaný a neodtučnený kakaový prášok jemne osladený panelou.

Detailné informácie

Podrobný popis

Príjemne intenzívne kakao s florálnymi a ovocnými tónmi, strednou aciditou a jasne definovanými, sladkými tónmi kakaa a vanilky. Najlepšie vynikne ako horúci nápoj v kombinácii len s mliekom alebo vodou i v nepečených dezertoch s lesným a bobuľovým ovocím.

 

Tento kakaový prášok bol vyrobený z kakaových bôbov v kvalite fino de aroma, ktoré následne prešli experimentálnym washed procesom premytia. Proces premytia eliminuje post-fermentačnú astrigenciu a prítomnosť pachutí, a tak zabezpečit výraznejšiu intenzitu chuťového zážitku.

 

Huila je známa ako najväčší pestovateľ výberovej kávy a kakaa v Kolumbii. Okrem departmentov Tolimá, Cundinamarca a Cauca susedí aj s Caquetou a Metou, ktoré ste už u nás mohli ochutnať. V oblasti je zastúpený snáď každý biotop - púšť, savana, páramo, vulkán, koryto rieky, aj dažďový prales. Vďaka premenlivej nadmorskej výške, sklonitosti terénu, zrážkam, vlahe z rieky Magdalena, vetrom a slnečnému svitu táto oblasť ponúka také unikátne pestovateľské podmienky, že kakao zo žiadnych dvoch susediacich fariem v Huile nechutí rovnako.

 

Produkt je s láskou balený v integračnej baliarni pre znevýhodnených a zraniteľných ľudí na Slovensku.

 

Chuťový profil: Plný a sladký ovocný chuťový profil s jasne definovanými, horkými tónmi kakaa a šťavnatými tónmi sladkého sušeného ovocia.

Použitie: Na prípravu horúceho nápoja alebo čokolády, do kaší, smoothies a koláčikov.

Zloženie: 75% kakaová hmota - Kolumbia, 25% sušená šťava z cukrovej trstiny

Výživové údaje na 100g:

Energia 2359 kj/ 564 kcal

Tuky: 40 g

z toho nasýtené mastné kyseliny: 26 g 

Sacharidy: 49 g

z toho cukry: 33 g

Vláknina: 12 g 

Bielkoviny: 8,1 g 

Soľ:0 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: