JE LETO, OPAĽUJEME SA, TAK SA POĎME ROZMAZNAŤ S KAKAOVÝM MASLOM! ?

2A

Kakaové maslo je  prírodný tuk rastlinného pôvodu, ktorý sa extrahuje po ochladení z kakaovej hmoty, t.j. z kakaových bôbov. Po extrakcii nám z pôvodnej suroviny, kakaovej hmoty vzniknú dva produkty: kakaové maslo a zvyšná kakaová sušina, teda odtučnený kakaový prášok (zvaný cocoa). 

Je obzvlášť bohaté na výnimočné ošetrujúce mastné kyseliny (stearová, palmitová, olejová, linolová) i na antioxidačné polyfenoly a vitamín E. Takisto obsahuje látku teoromín, ktorý stimuluje mikrocirkuláciu, ďalej obsahuje železo, meď, vápnik, vitamíny A, B a C.

 „Nie , nie je to len chuť na sladké: chránim sa pred voľnými radikálmi! ». Nie je to zlá výhovorka, však? A predovšetkým veľmi atraktívna pre pokožku. Veru nie nadarmo sa kakao v Mayských časoch prezývalo „jedlo Bohov“.  

Kakaové maslo sa používa na výrobu čokolád, ktorý za studena dodáva čokoláde jej pevný vzhľad a tú správnu jemnú textúru. Avšak, kakaové maslo je i veľmi prospešnou bázou prírodnej kozmetiky práve vďaka jeho blahodarným a regenerujúcim účinkom pre pokožku a vlasy! Aké to sú? Povieme si v tu.

1. Úžasne hydratuje pokožku 

Kakaové maslo je skvelý prírodný zvlhčovač, ktorý sa už telesným teplom topí vo vašich rukách. Je bohatý na mastné kyseliny, ktoré prenikajú do pokožky pre hĺbkovú hydratáciu. 

2. Vyživuje vlasy 

Kakaové maslo je tiež veľmi účinné na vlasy. Využite to a poďakujú sa vám! Tu je jednoduchý recept na balzam bez kondicionéru na vlasy. Budú dobre vyživené a navyše veľmi voňavé.

Potrebujete : 110 g kakaového masla, 2 lyžice organického kokosového oleja, 2 čajové lyžičky oleja vitamínu E , 6 kvapiek vanilkového éterického oleja

3. Spomaľuje starnutie pokožky, prírodný anti-age efekt

Kakaové maslo je bohaté na antioxidanty vrátane kyseliny olejovej, kyseliny palmitovej a kyseliny stearovej. Tieto mastné kyseliny sú obzvlášť prospešné pre pokožku, pretože ju chránia pred vonkajšími nepriaznivými faktormi a voľnými radikálmi. To spomaľuje proces starnutia a zároveň pôsobí ako opaľovací krém. Vaša pokožka bude pôsobiť krajšie už od prvých dní. Aj vďaka kakaovému maslu sa teda výskyt vrások spomaľuje. Už žiadne predražené krémy na vrásky! 

2c

4. Pomáha pri striách, celulitíde, popáleninách a jazvách

Čas, hormóny a vek majú na našu pokožku väčší alebo menší vplyv. Kakaové maslo je šetrný a netoxický spôsob, ako čeliť týmto mnohým zmenám. Takmer všetky tehotné ženy vám povedia, že na strie použili kakaové maslo a boli veľmi spokojné s výsledkami. Pôsobenie vyššie uvedených antioxidantov zosvetľuje pigmentové škvrny, vyrovnáva tón pleti a regeneruje pokožku pri jazvách a poraneniach. Iní dokonca odporúčajú kakaové maslo na upokojenie a liečenie citlivej pokožky alebo podráždenia pokožky, ako je ekzém. Toto je príležitosť nahradiť bežné masti a krémy, ktoré sú zvyčajne plné škodlivých chemických zlúčenín.

 

5. Hydratuje a vyživuje pery 

Naše pery sú jedným z mála povrchov na našom tele, ktorý sa nehydratuje. Preto neustále zvlhčujeme pery alebo nanášame balzam na pery po celý deň. Vyberte si 100% balzam z kakaového masla. Kakaové maslo dokonale pery hydratuje i vďaka svojej krémovej textúre. Môžete si ľahko rozpustiť kakaové maslo, pridať éterický olej podľa vlastného výberu a svoju obľúbenú farbu a vytvoriť si tak váš, vlastný balzam na pery šitý na mieru. Vďaka kofeínu v kakaovom masle sú pery plné a vy budete mať krásny úsmev s mäkkými, zvodnými a krásne tónovanými perami, a ešte k tomu budete i zvodne, kakaovo voňať! 

6. Jeho účinka využívame v aromaterapii

Čisté kakaové maslo je veľmi voňavé, aromatické, a teda vhodné na použitie v aromaterapii. Vôňa čokolády a vanilky je jemná a my im väčšinou nedokážeme odolať. Odborníci na éterické oleje vysvetľujú, že kakaové maslo nie je nosným olejom, ale vďaka svojim prírodným vlastnostiam je vhodné na aromaterapiu. Môžete napríklad zmiešať kakaové maslo s niekoľkými kvapkami sviežej kvetinovej vône neroli s citrusovými tónmi. O Neroli je známe, že bojuje proti úzkosti a depresii. 

7. Relaxačné účinky

Mali ste tažký deň? Čo tak urobiť si pekný horúci kúpeľ s kakaovým maslom a k tomu ešte i kúsok kvalitnej čokolády? Nielenže budete milovať tú prekrásnú relaxačnú vôňu čokolády, ale váš kúpeľ vám dodá všetkú hebkosť a upokojenie, ktoré potrebujete. Vaša pokožka ostane „bábätkovsky“ hebká. Jednoducho vložte do vody 2 lyžice kakaového masla. Roztopené maslo vytvára zvlhčujúci film po celom tele. Môžete samozrejme pridať niekoľko kvapiek vášho obľúbeného éterického oleja. Potom už len ticho relaxovať a zbohom stres!