80% sopečná čokoláda Kolumbia

3,90 € 7,90 € 16,90 € 49,90 € od 3,90 € 3,55 € bez DPH 7,18 € bez DPH 15,36 € bez DPH 45,36 € bez DPH od 3,55 € bez DPH
Vypredané Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
Variant

Neodtučnená a nealkalizovaná horká sopečná čokoláda vyrobená z kakaových bôbov v prémiovej kvalite 'fino de aroma' obsahuje 80 % čistej kakaovej hmoty a 20 % panely. Keďže nie je odtučnená ani alkalizovaná, vďaka čomu je nielen chutná, ale predovšetkým zdravá a bohatá na minerály a vitamíny. Vhodná pre vegetariánov a vegánov, bez aditív.

 

Chuťový profil: tropické ovocie, čokoláda.

Detailné informácie

Podrobný popis

Tmavá sopečná čokoláda z regiónu Tolimá v Kolumbii, známeho množstvom sopečných pohorí, kde stále vieme nájsť aj pôvodnú odrodu kakaa - criollo. Čokoláda v tvare peňazí obsahuje 80% čistej kakaovej hmoty vyrobenej z kakaových bôbov v prémiovej kvalite 'fino de aroma', 20% panely (nerafinovaná šťava z cukrovej trstiny, plná vitamínov a minerálov) a je dochutená macerátom z divokých pomerančov. Keďže nie je odtučnená ani alkalizovaná, prirodzene sa v nej nachádza 52% kakaového masla, vďaka čomu je nielen chutná, ale predovšetkým zdravá a bohatá na minerály a vitamíny. Vhodná pre vegetariánov a vegánov, bez aditív.

 Kakaové bôby použité na výrobu tohto produktu pochádzajú výlučne zo sopečného kolumbijského regiónu Tolimá, preto táto horká čokoláda nesie prívlastok single origin (pochádzajúca iba z jediného regiónu). Bôby boli vypestované a ručne zozbierané výlučne na jednej konkrétnej plantáži, preto sa čokoláda môže pýšiť aj prívlastkom single estate (pochádzajúci iba z jednej plantáže). Navyše je vyrobená iba z jedinej odrody kakaa - criollo, a preto hovoríme aj o prvotriednej odrodovej, tzv. kakaa. varietal čokoláde. Obsah tuku v kakaovej sušine je až 52%. Práve vo vysokom podiele tuku sú obsiahnuté všetky zdraviu prospešné minerály – najmä horčík, vápnik, draslík a železo a vitamíny – predovšetkým A, B1, B2, B3, C a E. 80 % Tmavá sopečná čokoláda Kakaw Co+ obsahuje veľké množstvo protizápalových antioxidantov, je bohatá na teobromín, priaznivo pôsobí na náš nervový aj krvný systém, tráviacu sústavu, schopnosť koncentrácie a na náladu. Čokoláda je v tvare (cca 5 g) peniažkov a je vhodná nielen na priamu konzumáciu, ale pre výbornú rozpustnosť aj do pečenia či varenia, na výrobu poliev, čokoládových likérov a pod.

 

Produkt je s láskou balený v integračnej baliarni pre znevýhodnených a zraniteľných ľudí na Slovensku.

Chuťový profil: tropické ovocie, čokoláda.

Použitie: Na priamu konzumáciu, prípravu horúceho nápoja alebo odrodovej čokoládky.

Zloženie: kakaové bôby 80%, Panela 20% (nerafinovaná šťava z cukrovej trstiny)

Výživové údaje na 100g:

Energia: 1963Kj/470 kcal

Tukyt: 36.7 g

z toho nasýtené mastné kyseliny: 20 g

Sacharidy: 47 g

z toho cukry: 20 g

Vláknina: 0,9 g

Bielkoviny: 13 g

Soľ: 7 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: