Kakaový prášok 55% Kolumbia Huila

7,90 € 16,90 € 49,90 € od 7,90 € 7,18 € bez DPH 15,36 € bez DPH 45,36 € bez DPH od 7,18 € bez DPH
Skladom Skladom Skladom Zvoľte variant
Variant

Zmes prírodnej kakaovej hmoty z kolumbijského regiónu Huila a panely (nerafinovanej štavy z cukrovej trstiny), ktorá sa vyznačuje vysokou prirodzenou sladkosťou a chuťovým profilom sušeného ovocia. Nealkalizovaný a neodtučnený kakaový prášok osladený panelou. Odporúčame pre detského kakawkáča pre jednoduchšiu rozpustnosť a zdravú sladkosť :)

Detailné informácie

Podrobný popis

Príjemne intenzívne kakao s florálnymi a ovocnými tónmi, strednou aciditou a jasne definovanými, sladkými tónmi kakaa a vanilky. Najlepšie vynikne ako teplý nápoj v kombinácii len s kravským alebo rastlinným mliekom

 

Tento kakaový prášok je vyrobený z kakaových bôbov, ktoré boli spracované experimentálnym washed procesom.  Tento proces eliminuje post-fermentačnú astrigenciu a prítomnosť pachutí, a tak zabezpečit výraznejšiu intenzitu chuťového zážitku.

 

Región Huila je známy ako najväčší pestovateľ výberovej kávy a kakaa v Kolumbii. Okrem departmentov Tolimá, Cundinamarca a Cauca susedí aj s Caquetou a Metou, ktoré ste už u nás mohli ochutnať. V oblasti je zastúpený snáď každý biotop - púšť, savana, páramo, vulkán, koryto rieky, aj dažďový prales. Vďaka premenlivej nadmorskej výške, sklonitosti terénu, zrážkam, vlahe z rieky Magdalena, vetrom a slnečnému svitu táto oblasť ponúka také unikátne pestovateľské podmienky, že kakao zo žiadnych dvoch susediacich fariem v Huile nechutí rovnako.

 

Produkt je s láskou balený v integračnej baliarni pre znevýhodnených a zraniteľných ľudí na Slovensku.

 

Chuťový profil: Plný a sladký ovocný chuťový profil s jasne definovanými, horkými tónmi kakaa a šťavnatými tónmi sladkého sušeného ovocia.

Použitie: Na prípravu horúceho nápoja alebo čokolády, do kaší, smoothies a koláčikov.

Zloženie: 55% kakaová hmota - Kolumbia, 45% sušená šťava z cukrovej trstiny

Výživové údaje na 100g:

Energia 2309 kj/ 552 kcal

Tuky: 36 g

z toho nasýtené mastné kyseliny: 23 g 

Sacharidy: 55 g

z toho cukry: 43 g

Vláknina: 9,5 g 

Bielkoviny: 6,7 g 

Soľ:0 g

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: