BIO Kešu oriešky s tamari nori sezam

3,90 € 8,90 € od 3,90 € 3,55 € bez DPH 8,09 € bez DPH od 3,55 € bez DPH
Skladom Skladom Zvoľte variant
Variant

Pražené kešu orieškami tamari nori sezam z ekologického hospodárstva v Burkina Faso, ktoré rozhodne spĺňajú naše kritérium prémiovej kvality a sociálnych dopadov. Výborné chutia s vychladeným nápojom, v okolí priateľov a rodiny alebo aj počas pokojného večera s dobrým filmom.

Detailné informácie

Podrobný popis

Rovnako ako u všetkých našich produktoch, aj pri výbere tohto u nás spočíval najmä sociálny rozmer a samotný prístup dodávateľa, ktorý sa riadi heslom: "Obchod môže mať pozitívny vplyv na ľudí aj planétu" Nedostatok miestnych podnikov a infraštruktúry v západnej Afrike vedie k tomu, že pestovatelia predávajú väčšinu surových orechov v škrupine (90%) zahraničným kupujúcim za nižšiu cenu. Surovina je tak vyvážená aj viac ako 10 000 km od miesta zberu do Indie, Vietnamu alebo Brazílie, kde sa spracuje a následne cestuje späť na európsky trh.

Prioritou nášho dodávateľa je to, aby pestovanie, zbieranie i spracovanie kešu orechov prebiehalo miestnymi pestovateľmi a podnikmi z oblastí Pobrežia Slonoviny, Burkina Faso, Mali, Guinei, Ghany a Benin. Týmto spôsobom sa nielen znižuje uhlíková stopa v porovnaní so súčasným dodávateľským reťazcom, ale zároveň sa zvyšuje cena suroviny a vytvárajú sa pracovné miesta vo vidieckych oblastiach západnej Afriky, kde je vysoká miera chudoby a nezamestnanosti.

Prostredníctvom nášho dodávateľského reťazca v rámci spravodlivého obchodu v Burkine Faso sa dodávateľ zaväzuje podporovať túto vidiecku komunitu ďaleko od komerčných ciest a ponúknuť pracovníkom spravodlivé a úctivé pracovné prostredie.

Zloženie: kešu orechy * 88,4%, tamari * (voda, celé sójové bôby *,morská soľ) 7%, sezamové semienka * 4,4%, Nori * (Porphyrasp.) 0,5% (* biologického pôvodu z EÚ / mimo EÚ).

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: